Albanian American Council

49
Albanian American Council
Albanian American Council is listed in the Human Services Organizations category in West Orange, New Jersey. Displayed below is the only current social network for Albanian American Council which at this time includes a Facebook page. The activity and popularity of Albanian American Council on this social network gives it a ZapScore of 49.

Contact information for Albanian American Council is:
43 Washington St
West Orange, NJ 07052
(973) 736-8584

"Albanian American Council" - Social Networks

Click to visit the social networks of Albanian American Council:
49
Albanian American Council has an overall ZapScore of 49. This means that Albanian American Council has a higher ZapScore than 49% of all businesses on Zappenin. For reference, the median ZapScore for a business in West Orange, New Jersey is 25 and in the Human Services Organizations category is 35. Learn more about ZapScore.

Do you own or manage this business? Click here to claim the Albanian American Council listing and add social networks, logos, descriptions and more.

Albanian American Council Contact Information:

  • 43 Washington St
    West Orange, NJ 07052
  • Map
  • Phone: (973) 736-8584
Social Posts for Albanian American Council

Vellezer dhe motra te nji gjaku, cpo ndodh me kombin ton ! Esht per te qar me lecke cerepi. Ka nisur nji ere e keqe qe po sjell vlla vrasjen perseri ne vatrat tona, por kesaj radhe fetare! Esht shum e rrezikshme dhe do na coj shum prapa dhe perseri nuk do tja gjejm fundin. Misionaret Mysliman apo Katolik qe paguhen shum rend nga Turqia, Serbia dhe nga armiqet tan,po luftojn me nji intezitet shum te shpejt vetem se vetem te nisin nji luft fetare ! vlla vrasje ! Serbia dhe Greku kete pret.ofendimet dhe sharjet jan Benzin, e jo shuarjen e zjarrit. Kombi dhe vatani nuk mbrohet nga i joti nga gjaku jot ! Vetem se beson ne ZOT ne menyren e tij. Ketu ne USA ka ekstremista te ndryshem por ky popull ketu din te mbajn rend dhe pacen. Fjala jon ideale ka qen " Feja e Shqiptarit esht Shqiptaria" . Na jemi ne Evrop dhe bile nder me te vjetrit ! Kurse ket histori nuk dim ta mbajm. E di qe jemi shum te ditur ! Se Evropa na do shum dhe na respekton shum !Prandaj naj ka liruar kryen e kendit !Misionaret i kan xhepat plot me para e diploma dhe dituri. Mosni vellezert e mij te nji gjaku, mosni mirrni punet me ngadal respektoni njeri tjetrin qe dhe ZOTI tu respekton. Mos prekni Historin dhe Herojt e Kombit se ato naj dhuroj PERENDIA, armiku po punon nat e dit qe te naj vjedh historin dhe herojt, prandaj u them STOP -MJAFT ,MJAFT dhe MJAFT rruges corre qe po jeni nisur , ketheuni rruges se ZOTIT, bashkimit, dashuris nder mjet veti si vellezer te nji gjaku, se tjeter rrug nuk ka - vetem PAC e HARMONI ose RRUGA E FERRIT CE ESHT PA FUND. ZOTI E BEKOFT POPULLIN SHQIPTAR DHE SHQIPERIN E BASHKUAR...HD


Serbia pa tjeter te njeh Pamvarsin e Kosoves nga David Philips
Brussels insists Serbia normalize relations with Kosovo before it can join the European Union (EU).

http://ina-online.net/diaspora-nga-shba-porosi-zaevit-kujdes-shqiptaret-te-gjene-ajo-qe-gjeti-gruevskin/
Diaspora shqiptare nga SHBA ka përkujtuar Qeverinë aktuale që të përmbush detyrimet ndaj shqiptarëve si popullata e dytë në Maqedoni dhe të mos luajë skenaret e zvarritjes së çështjeve që duhet përmbyllur njëherë e përgjithmonë. Me këtë rast reagimi vjen nga shoqata dhe aktivistë që një pjesë e tyre...

http://www.botasot.info/amerika-diaspora/745585/keshilli-shqiptaro-amerikan-kujton-16-vjetorin-marreveshjes-koronize-te-ohrit/
Haxhi Dauti : "13 gusht të 2001 në qytetin e Ohrit në Maqedoni u nënshkrua një marrëveshje që i dha fund konfliktit të armatosur atje dhe shihej si garantuesja e bashkëjetesës ndëretnike,...